PF43000T12LG24
DigiKey Part Number
PF43000T12LG24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF43000T12LG24
Description
FAN EXHAUST 24V 12W LT GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, DC, Square, 142 CFM 9.92" L x 9.92" W x 4.06" H (252.0mm x 252.0mm x 103.0mm)
Category
Voltage - Input
24VDC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Fan, DC, Square, 142 CFM
Series
Size / Dimension
9.92" L x 9.92" W x 4.06" H (252.0mm x 252.0mm x 103.0mm)
Packaging
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Part Status
Active
Weight
5 lbs (2.3 kg)
Type
Fan
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Factory Stock: 32
Check Lead Time
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
FAN EXHAUST 24V 12W BLACK