PF22000T12LG24
DigiKey Part Number
PF22000T12LG24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF22000T12LG24
Description
FAN EXHAUST 24V 5W LT GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, DC, Square, 28 CFM 5.71" L x 5.71" W x 2.72" H (145.0mm x 145.0mm x 69.0mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PF22000T12LG24 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input
24VDC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Fan, DC, Square, 28 CFM
Series
Size / Dimension
5.71" L x 5.71" W x 2.72" H (145.0mm x 145.0mm x 69.0mm)
Packaging
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Part Status
Active
Weight
2 lbs (907.2 g)
Type
Fan
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Factory Stock: 64
Check Lead Time
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
FAN EXHAUST 24V 5W BLACK