1457U1602
DigiKey Part Number
164-1457U1602-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1457U1602
Description
BOX ALUM CLEAR 7.34"L X 6.3"W
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Clear End Panel(s) 7.343" L x 6.299" W (186.51mm x 160.00mm) X 2.657" (67.49mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1457U1602 Models
Category
Height
2.657" (67.49mm)
Mfr
Area (L x W)
46.2in² (298cm²)
Series
Design
End Panel(s)
Packaging
Bag
Material
Part Status
Active
Color
Clear
Container Type
Box
Thickness
0.059" (1.50mm)
Size / Dimension
7.343" L x 6.299" W (186.51mm x 160.00mm)