1455U2801
DigiKey Part Number
164-1455U2801-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455U2801
Description
BOX ALUM CLEAR 11.02"L X 7.52"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Clear End Panel(s) 11.024" L x 7.520" W (280.00mm x 191.00mm) X 2.598" (66.00mm)
EDA/CAD Models
1455U2801 Models
Category
Height
2.598" (66.00mm)
Mfr
Area (L x W)
82.9in² (534cm²)
Color
Clear
Thickness
0.059" (1.50mm)
Size / Dimension
11.024" L x 7.520" W (280.00mm x 191.00mm)