1455N1201RD
1455N1201RD
1455N1201RD
DigiKey Part Number
HM1407-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455N1201RD
Description
BOX ALUM RED 4.72"L X 4.06"W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Red End Panel(s) 4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm) X 2.087" (53.00mm)
EDA/CAD Models
1455N1201RD Models
Category
Area (L x W)
19.2in² (124cm²)
Color
Red
Thickness
0.060" (1.52mm)
Size / Dimension
4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm)
Height
2.087" (53.00mm)