1418N4SSJ12
DigiKey Part Number
1418N4SSJ12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1418N4SSJ12
Description
BOX S STL NATURAL 24"L X 24"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Stainless Steel Natural Hinged Door, Lid 24.000" L x 24.000" W (609.60mm x 609.60mm) X 12.000" (304.80mm)
EDA/CAD Models
1418N4SSJ12 Models
Color
Natural
Part Status
Active
Size / Dimension
24.000" L x 24.000" W (609.60mm x 609.60mm)
Height
12.000" (304.80mm)
Weight
71 lbs (32.2 kg)
Area (L x W)
576in² (3716cm²)