1418N4S16H8
DigiKey Part Number
1418N4S16H8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1418N4S16H8
Description
BOX S STL NATURAL 24"L X 16"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Stainless Steel Natural Hinged Door, Lid 24.000" L x 16.000" W (609.60mm x 406.40mm) X 8.000" (203.20mm)
EDA/CAD Models
1418N4S16H8 Models
Color
Natural
Part Status
Active
Size / Dimension
24.000" L x 16.000" W (609.60mm x 406.40mm)
Height
8.000" (203.20mm)
Weight
61 lbs (27.7 kg)
Area (L x W)
384in² (2477cm²)