1418N4S16C8
DigiKey Part Number
1418N4S16C8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1418N4S16C8
Description
BOX S STL NATURAL 20"L X 16"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Stainless Steel Natural Hinged Door, Lid 20.000" L x 16.000" W (508.00mm x 406.40mm) X 8.000" (203.20mm)
EDA/CAD Models
1418N4S16C8 Models
Color
Natural
Part Status
Active
Size / Dimension
20.000" L x 16.000" W (508.00mm x 406.40mm)
Height
8.000" (203.20mm)
Weight
38 lbs (17.2 kg)
Area (L x W)
320in² (2065cm²)