1418N4E12
DigiKey Part Number
1418N4E12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1418N4E12
Description
BOX STEEL GRAY 24"L X 20"W
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Steel Gray Hinged Door, Lid 24.000" L x 20.000" W (609.60mm x 508.00mm) X 12.000" (304.80mm)
EDA/CAD Models
1418N4E12 Models
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
24.000" L x 20.000" W (609.60mm x 508.00mm)
Height
12.000" (304.80mm)
Weight
71 lbs (32.2 kg)
Area (L x W)
480in² (3097cm²)