GS88036CGT-250IV
DigiKey Part Number
2364-GS88036CGT-250IV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GS88036CGT-250IV
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, Standard Memory IC 9Mbit Parallel 250 MHz 100-TQFP (20x14)
Category
Memory Organization
256K x 36
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
250 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)