GS8342T18BGD-400I
DigiKey Part Number
2364-GS8342T18BGD-400I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GS8342T18BGD-400I
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FPBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Quad Port, Synchronous, DDR II Memory IC 36Mbit Parallel 400 MHz 165-FPBGA (13x15)
Category
Memory Organization
2M x 18
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
400 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)