GS81313LQ18GK-800I
DigiKey Part Number
2364-GS81313LQ18GK-800I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GS81313LQ18GK-800I
Description
IC SRAM 144MBIT PARALLEL 260BGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR IIIe Memory IC 144Mbit Parallel 800 MHz 260-BGA (22x14)
Category
Memory Organization
8M x 18
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
800 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.2V ~ 1.35V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)