70G-OAC15
DigiKey Part Number
GH3039-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70G-OAC15
Description
AC OUTPUT MODULE 3.5A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC Output Module Output Module 3.5A 24 ~ 140VAC Output 15VDC Supply
Category
Voltage - Input
15VDC
Manufacturer
Grayhill Inc.
Current - Input
12 mA
Series
Voltage - Output
24 ~ 140VAC
Packaging
Bulk
Current - Output
3.5A