CABLE 234 RF-0500-A-1
DigiKey Part Number
2073-CABLE234RF-0500-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 234 RF-0500-A-1
Description
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to RP-SMA RG-178 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
19.69" (500.00mm)
Style
RP-SMA to RP-SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Brown
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C