CAB505RF-0050-A-1-E
DigiKey Part Number
2073-CAB505RF-0050-A-1-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB505RF-0050-A-1-E
Description
COAX CBL MHF1 TO RP-SMA 1.9"
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to RP-SMA RG-178 1.969" (50.00mm)
EDA/CAD Models
CAB505RF-0050-A-1-E Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
1.969" (50.00mm)
Cable Type
RG-178
Cable Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF1 to RP-SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Brown
Features
Stainless Steel 303, IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C