CAB433RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB433RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB433RF-0200-A-1
Description
COAX CBL RP-SMA TO MHF5L 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to I-PEX MHF5L 1.13mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
EDA/CAD Models
CAB433RF-0200-A-1 Models
Length
7.874" (200.00mm)
Series
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to I-PEX MHF5L
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
RP-SMA Plug, Right Angle
Color
Gray
1st Contact Gender
Female
Features
IP Rated Unmated
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C