O12864A-GLB-YW3
DigiKey Part Number
2632-O12864A-GLB-YW3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
O12864A-GLB-YW3
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED BLUE 0.96"
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Passive Blue OLED - Passive Matrix 8-Bit, Parallel, I2C, SPI 1.06" (27.00mm) 128 x 64
Category
Diagonal Screen Size
1.06" (27.00mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
23.74mm W x 12.86mm H