E50GE-I-RW920-C
DigiKey Part Number
2632-E50GE-I-RW920-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E50GE-I-RW920-C
Description
5.0" IPS RGB SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 16-Bit/18-Bit/24-Bit RGB 5" (127.00mm) 800 x 480
Category
Diagonal Screen Size
5" (127.00mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
108.00mm W x 64.80mm H