E35RD-MW420-C
DigiKey Part Number
2632-E35RD-MW420-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E35RD-MW420-C
Description
3.5" TFT IPS MIPI DSI HIGH-RES
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 3.5" (88.90mm) 480 x 800
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
45.96mm W x 76.20mm H