FMCA2678/BK-300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 1.0/2.3 to 1.0/2.3 Belden 1694A 300.0" (7.6m) 25.0'
FMCA2678/BK-300
DigiKey Part Number
5328-FMCA2678/BK-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2678/BK-300
Description
COAX CBL 1.0/2.3 TO 1.0/2.3 25'
Detailed Description
Length
300.0" (7.6m) 25.0'
Cable Type
Belden 1694A
Cable Impedance
75 Ohms
Style
1.0/2.3 to 1.0/2.3
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
1.0/2.3 Plug
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
1.0/2.3 Plug
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C