FMCA1350Z-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-174 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA1350Z-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1350Z-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1350Z-60
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
Fakra to Fakra
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
1 GHz
Color
Black
2nd Connector
Fakra Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C