FMC1732315-36
DigiKey Part Number
5328-FMC1732315-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1732315-36
Description
COAX CBL SMA TO MCX 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MCX RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to MCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
MCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C