FMC0312058-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0312058-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0312058-24
Description
COAX CBL SMA TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-58 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-58
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Black
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C