FMC0108315-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type RG-316 12.00" (304.80mm)
FMC0108315-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0108315-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0108315-12
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C