FMC00245-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Pasternack
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 200 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC00245-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00245-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00245-60
Description
COAX CABLE TNC TO TNC 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 200
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C