21-SA-SE-12 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2827-21-SA-SE-12-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 21-SA-SE-12 |
Description | TWEEZERS - 1 STAR 12" STRAIGHT S |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Tweezers Anti-Magnetic, Serrated Pointed Strong 12.00" (304.8mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Tip Style Pointed |
Manufacturer Excelta Corporation | Tip Type Strong |
Packaging Box | Tip Shape Straight |
Part Status Active | Length - Overall 12.00" (304.8mm) |