TSX-3225 40.0000MF10Y-W6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TSX-3225 40.0000MF10Y-W6 |
Description | CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 MHz ±10ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TSX-3225 40.0000MF10Y-W6 Models |
Category | Load Capacitance 12pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 40 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±10ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |