TSX-3225 24.0000MF10Z-W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 24.0000MF10Z-W
DigiKey Part Number
TSX-322524.0000MF10Z-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 24.0000MF10Z-W
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TSX-3225 24.0000MF10Z-W Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)