TSX-3225 16.0000MF10Z-B3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
16 MHz ±10ppm Crystal 16pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 16.0000MF10Z-B3
DigiKey Part Number
114-TSX-322516.0000MF10Z-B3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 16.0000MF10Z-B3
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Frequency
16 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)