TG-5006CJ-17H 16.3690MB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
16.369 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.465V 4-SMD, No Lead
TG-5006CJ-17H 16.3690MB
DigiKey Part Number
114-TG-5006CJ-17H16.3690MB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-5006CJ-17H 16.3690MB
Description
XTAL OSC TCXO 16.3690MH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±2ppm
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.5mA
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
Clipped Sine Wave
Base Product Number
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.465V