SG7050EEN 156.2500M-DDGAB is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Raltron Electronics
In Stock: 80
SiTime
SiTime
Renesas Electronics Corporation
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050EEN 156.2500M-DDGAB
DigiKey Part Number
114-SG7050EEN156.2500M-DDGAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050EEN 156.2500M-DDGAB
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
60mA
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
25mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V