SG7050CCN 10.000000M-HJGA3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SG7050CCN 10.000000M-HJGA3 |
Description | XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 4.5V ~ 5.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Category | Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 20mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (7x5) |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |
Output CMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 10mA |