SG5032CCN 3.276800M-HJGA0
DigiKey Part Number
114-SG5032CCN3.276800M-HJGA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG5032CCN 3.276800M-HJGA0
Description
XTAL OSC XO 3.276800MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.2768 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
10mA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
5V