SG3225VEN 156.250000M-DDGA0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 313
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 198
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Abracon LLC
In Stock: 229
Abracon LLC
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG3225VEN 156.250000M-DDGA0
DigiKey Part Number
114-SG3225VEN156.250000M-DDGA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG3225VEN156.250000M-DDGA0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG3225VEN156.250000M-DDGA0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG3225VEN 156.250000M-DDGA0
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
15mA