SG3225CAN 25.0000M-TJGA3
DigiKey Part Number
114-SG3225CAN25.0000M-TJGA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG3225CAN25.0000M-TJGA3CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG3225CAN25.0000M-TJGA3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG3225CAN 25.0000M-TJGA3
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.2mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)