SG-8018CA 2.4576M-TJHPAB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.4576 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8018CA 2.4576M-TJHPAB
DigiKey Part Number
114-SG-8018CA2.4576M-TJHPAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CA 2.4576M-TJHPAB
Description
XTAL OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
8.1mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA