MC-306 32.7680K-E0: ROHS
DigiKey Part Number
114-MC-30632.7680K-E0:ROHSTR-ND - Tape & Reel (TR)
114-MC-30632.7680K-E0:ROHSCT-ND - Cut Tape (CT)
114-MC-30632.7680K-E0:ROHSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC-306 32.7680K-E0: ROHS
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 35 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
EDA/CAD Models
MC-306 32.7680K-E0: ROHS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Load Capacitance
6pF