MC-306 32.7680K-AX PURE SN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 50
In Stock: 671
In Stock: 48,946
In Stock: 398
Datasheet
Datasheet
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
MC-306 32.7680K-AX PURE SN
DigiKey Part Number
114-MC-30632.7680K-AXPURESNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC-306 32.7680K-AX PURE SN
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Load Capacitance
12.5pF