MC-146 32.7680KA-AC5:ROHS
DigiKey Part Number
114-MC-14632.7680KA-AC5:ROHSTR-ND - Tape & Reel (TR)
114-MC-14632.7680KA-AC5:ROHSCT-ND - Cut Tape (CT)
114-MC-14632.7680KA-AC5:ROHSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC-146 32.7680KA-AC5:ROHS
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 65 kOhms 4-SMD, Flat Leads
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
4-SMD (6.7x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance
9pF