FC1610AN 32.7680KA-AG5
DigiKey Part Number
114-FC1610AN32.7680KA-AG5TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FC1610AN32.7680KA-AG5CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FC1610AN32.7680KA-AG5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC1610AN 32.7680KA-AG5
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
2-SMD (1.65x1.05)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
7pF