FA2016AN 24.0000MF10Z-AJB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 2,667
Datasheet
Image for FA2016AN 24.0000MF10Z-AJB is not available
FA2016AN 24.0000MF10Z-AJB
DigiKey Part Number
FA2016AN24.0000MF10Z-AJB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA2016AN 24.0000MF10Z-AJB
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Part Status
Obsolete
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)