FA-238V 12.0000MF10V-K3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 9,011
Datasheet
Similar
Abracon LLC
Abracon LLC
ECS Inc.
Parametric Equivalent
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
12 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238V 12.0000MF10V-K3
DigiKey Part Number
FA-238V12.0000MF10V-K3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238V 12.0000MF10V-K3
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-238V 12.0000MF10V-K3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)