FA-238 25.0000MD30X-C0
DigiKey Part Number
114-FA-23825.0000MD30X-C0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FA-23825.0000MD30X-C0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FA-23825.0000MD30X-C0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000MD30X-C0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)