FA-238 25.0000MD30X-C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 956
Abracon LLC
In Stock: 926
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238 25.0000MD30X-C
DigiKey Part Number
FA-23825.0000MD30X-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000MD30X-C
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-238 25.0000MD30X-C Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)