FA-238 25.0000MA20U-G0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
EPSON
In Stock: 19,570
Datasheet
25 MHz ±20ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238 25.0000MA20U-G0
DigiKey Part Number
FA-23825.0000MA20U-G0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000MA20U-G0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA-238 25.0000MA20U-G0 Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)