FA-128 38.4000MF20X-W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
38.4 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 38.4000MF20X-W
DigiKey Part Number
114-FA-12838.4000MF20X-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 38.4000MF20X-W
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)