B82462G4223M000
DigiKey Part Number
495-1992-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1992-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1992-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82462G4223M000
Description
FIXED IND 22UH 1.05A 150 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.05 A 150mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82462G4223M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
850mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)