B82432T1332K000
DigiKey Part Number
495-1760-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1760-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1760-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432T1332K000
Description
FIXED IND 3.3UH 900MA 190 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 190mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82432T1332K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)