B44066R6012E230
DigiKey Part Number
B44066R6012E230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B44066R6012E230
Description
POWER FACTOR CNTRLR BR6000-R12
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Voltage Sensing AC 110 ~ 230VAC
Category
Delay Time
1 Sec ~ 20 Min
Manufacturer
TDK
Voltage - Supply
110 ~ 230VAC
Series
Output Type
Relay
Packaging
Bulk
Contact Rating @ Voltage
6A @ 250VAC
Part Status
Active
Mounting Type
Panel Mount
Type
Voltage Sensing AC
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Trip Range
30 ~ 525VAC