B32714H5106K000
DigiKey Part Number
495-B32714H5106K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32714H5106K000
Description
MKP DC FILTERING - 500VDC, 10UF
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Film Capacitor 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Size / Dimension
1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.965" (24.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
500V
Applications
Automotive
Dielectric Material
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.1 mOhms